
Action & Tension & Space
Action & Tension & Space har mange sære ting for seg. Mellom fjellene i kystbyen Haugesund mikser trioen groovy lyssky jazz med hypnotisk postrock.
Navnet kommer fra et album av et progressivt soulband ved navn Rex Brown Company. Det dukket opp når de googlet etter et wersi-organ, et gammel combo orgel, som skulle kjøpes inn til bandet. Musikken er riktignok helt forskjellig fra Rex Brown sin, men navnet passer fint med personlighetene til medlemmene av gruppen.
Action & Tension & Space er et instrumentalt band, der instrumenteringen er kontrabass, lap-steel, elektrisk gitar, orgel og trommer. De syns det var altfor få instrumentale band i verden, og det var noe spontant og deilig med å lage instrumental musikk, siden m an surfer hele tiden på stemningene som kommer ut av instrumentene fra de andre og det er en helt annen prosess. Debut-platen «Made in Haugesund» ble spilt inn uten overdubs og var livetakes der og da. Andre utgivelser : Skåredalen Funhouse (2019), Tellus (2022)
Per Steinar Lie: Lapsteel og el.gitarØystein Braut: Orgel og el.gitarJulius Lind: BassØrjan Haaland: TrommerSigbjørn Apeland: Harmonium og fender rhodesStåle Liavik Solberg: Perkusjon
Verdt å sjekke ut






















