Vi mistet tilkoblingen, vennligst vent mens vi forsøker å koble til på ny.
Rogalyd logo

Janove-Verdens Lengste Farvel

Etablert/født: 2020

«Verdens lengste farvel» var den andre singelen fra bryneartist Janove Ottesens album «Det Sorte Karneval», sluppet i januar 2020. Teksten er for det meste basert på en sann kjærlighetshistorie.

«Det var en gang et kjærestepar som flyttet til Frankrike for å studere. Hun til Normandie og Caen i nord, han til Provence og Nice i sør. Etter et besøk til nord rundt jul og nyttår 1995 stod de alene på togstasjonen i snøen og ventet på et forsinket tog som skulle dra de to midlertidig fra hverandre. De håpet at toget aldri skulle komme og det føltes som verdens lengste farvel.

Jeg var han og hun var min fremtidige fru.
Janove»


«Verdens Lengste Farvel» var den andre singelen som kom ut for «Det Sorte Karneval», og er på 7.30 minutter. Albumversjonen er ti minutter lenger

Opplev musikken

SpotifyYoutube

Bildegalleri

Kilder