Vi mistet tilkoblingen, vennligst vent mens vi forsøker å koble til på ny.
Rogalyd logo

Janove-Du mangler

Etablert/født: 2025

«Du mangler» er en svært personlig låt fra Bryneartist Janove, som han ikke skrev først med tanke på å gi ut. Låten er en hyllest til vennskap og tap.

Janove slapp "Du mangler" 26. september 2025. Låten er en varm og ærlig hyllest til en venn som gikk bort etter lang tids sykdom, og til fellesskapet i en kompisgjeng som har fulgt hverandre gjennom flere tiår. Gjennom låten ønsker han å sette ord og toner på noe mange kan kjenne seg igjen i: sorgen, savnet og minnene. Opprinnelig ble sangen skrevet kun for hans egen del, uten tanke på utgivelse.

Janove sa dette om «Du mangler»:
«- Av og til skriver jeg musikk for å prosessere. Det kan bli til låter som ikke er tiltenkt et album eller en utgivelse. "Du mangler" er en slik sang. Denne låten er en hyllest til en stor kompisgjeng jeg har hatt rundt meg i flere tiår. Vi har fulgt hverandre siden ungdomsårene, bundet sammen av musikk, vinyl, festivalreiser og lange kvelder rundt bordet. I fjor mistet vi en av våre egne etter lang tids sykdom. Det satte dype spor»-« - I over 30 år har vi varmet oss på hverandres humor og felleskap. Nå varmer vi oss på minnene. "Du mangler" er derfor en sang for han som dro, for oss som står igjen, og for den erkjennelsen vi alle må møte før eller siden, at ingenting varer evig. Jeg har prøvd å lage en lys, varm hyllest til en flott mann, til kameratskap og til de minnene som blir igjen når ordene tar slutt. Tomrommet jeg sitter igjen med, er ikke bare mitt. Vi er mange.»


Medvirkende:

Rune Solheim på trommer og Gjermund Silseth på kontrabass.
EDEL (Malin Stokka og Vera Ottesen) korer til eget korarrangement.

Opplev musikken

SpotifyYoutube

Kilder