Ta på meg -en film om Svein Tang Wa
«Ta på meg» var en dokumentar som var et ledd, sammen med bok og utstilling, om Stavangers egen multikunstner Svein Tang Wa. Tittelen er tatt fra en av hans låter.

Hans Eirik Voktor, professor ved Institutt for medie- og samfunnsfag, sto bak Svein Tang Wa dokumentaren «Ta på meg». Stavangermultikunsteneren skulle selv hatt hedersplass med en festkveld med film, utstilling og boklansering. Johan Egdetevit var primusmotor for denne hyllesten.
Dessverre døde Svein Tang Wa under innspillingen av filmen, noe som førte til en hel del endringer i prosjektet. Det ble også problemer med finansiering.De hadde tre års filmmateriale med Svein Tang Wa. Han hadde spøkefullt sagt at Voktor var en plagsom mann som sto der med kameraet for å stille spørsmål, selv når han kom ut av do.Presseskrivet til Svein Tang Wa dokumentaren «Ta på meg»:«"Ta på meg", filmen om Svein Tang Wa, eit portrett av ein kunstnar som alle kjenner, men få kom innpå. Svein var ein mann av folket, og den som meir enn nokon anna målbar Stavanger si sjel og identitet.Tekstane hans om det nære, kjærleiken til byen, den ærlege skildringa av det harde livet som best kjem til uttrykk i legendariske "Kan kje finna fingen", udødeleggjort av Stavangerensemblet. Han var visesongar, skribent, skodespelar biletkunstnar og livskunstnar.»Manus:Hans Eirik VoktorSvein Olav SandemKlipp:Svein Olav SandemFotoHans Eirik VoktorHallgeir SkrettingStills:Sigurd Tang WaLyddesignFrode Ytre-ArneRegiHans Eirik VoktorProdusentKristian MosvoldDramaturgTurid Borgen
Verdt å sjekke ut
Kilder
Stavanger Aftenblad